as vrijdag begint het grootste en sterkste bezette schaaktoernooi ter wereld. Het is ook bekend als het "Wimbledon van het schaken". Het heeft een lange geschiedenis en vele wereldkampioenen en -toppers hebben meegedaan aan het schaaktoernooi in Wijk aan Zee.
Naast de 2 groepen met wereldtoppers zijn er ook vele toernooien (dag-vierkamp, weekend-vierkamp en de tienkamp) voor amateurs spelend in verschillende groepen. Ook dit jaar doen er weer een aantal schakers van schaakvereniging Krimpen aan den IJssel mee.
Maar naast het schaaktoernooi zijn er ook diverse activiteiten (voor kinderen) in het tweede weekend (24 en 25 januari) van het schaaktoernooi: https://tatasteelchess.com/en/event-program/tata-steel-chess-festival
Het is erg leuk om de sfeer (en ijzer-geur) te snuiven in Wijk aan Zee. Kijken bij de grootmeesters in de Moriaan, meedoen aan de Tata kids of Steel games, een omelet eten in de Zon, snuffelen in een schaakboekwinkel, snelschaken in Sonnevanck, en nog veel meer.
Reactie plaatsen
Reacties