Afgelopen vrijdag werd alweer de laatste ronde van de Groene Hartcup gespeeld. Dit jaar deden wij mee met twee teams, en het was geen enkel probleem om elke ronde met een volledig team aan te treden. Sterker nog: vaak speelden we zelfs met vijf spelers per team, omdat de kinderen graag wilden meedoen.
Ook sportief gezien ging het voor de wind. In de vorige ronde eindigden onze teams al als eerste en tweede, maar in de finaleronde besloten de kinderen nog eens extra te vlammen.
Het eerste team, bestaande uit Samuel, Julian, Sibren en Kairva, speelde in poule 6. Qua rating behoorden zij niet tot de favorieten, maar ze begonnen sterk met een gelijkspel en wonnen vervolgens de andere twee wedstrijden. Met 5 matchpunten en 7,5 bordpunt werden zij poulewinnaar en mochten ze een beker mee naar huis nemen. Samuel werd topscorer van het team met een fraaie 3 uit 3.
Ons tweede team deed het zelfs nog beter. Josephine was hier de kopvrouw, gevolgd door Marcel, Etienne en Tim. Bij aanvang van de ronde prijkte de naam van Josephine al op twee topscoorderslijsten op het grote scherm: die van de meisjes en die van het algemeen klassement. Ons dubbellid Kina speelde voor De Klimop en eindigde als achtste op de algemene topscoorderslijst, terwijl Josephine als dertiende eindigde. Dat zijn twee prachtige prestaties als je bedenkt dat er in totaal 227 kinderen meededen.
Het tweede team begon bovendien met de maximale score in de eerste ronde. In de tweede ronde hadden Josephine (verlies) en Marcel (remise) het zwaar tegen het sterke DSC, de ratingfavoriet, maar Etienne en Tim zorgden alsnog voor de overwinning. In de laatste ronde werd de thuisvereniging 3-Torens met 3-1 verslagen. Met drie overwinningen en 9,5 bordpunt werd ook het tweede team kampioen. Een erg mooi slot van een prachtig seizoen.
Reactie plaatsen
Reacties